راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
پنج شنبه, 28 تیر 1397

 نقشه گرمایش از کف  بر چه مبنایی طراحی می شود؟  اگر متراژ لوله در اجرا کم و زیاد شود و مطابق نقشه اجرا نگردد  بر روی کارکرد سیستم تاثیر دارد؟ دلیل کاهش مصرف انرژی در گرمایش کف  نسبت به رادیاتورچیست؟ تاثیر عایق متالایز در گرمایش کف چیست ؟یا میتوان از هر نوع کف پوشی استفاده نمود؟

طراحی نقشه سیستم گرمایش کف   با توجه به اقليم،جهت قرارگيري زاويه پلان واينكه محل مورد نظر طراحي درچه  سمتي قرار گرفته است كه مستقيما با فضاي  باز در ارتباط مي باشد يا نه و... فواصل لوله بين 10-30 سانتيمتر طراحي ميگردد. نقشه گرمایش از کف با توجه به پارامتر مختلفی از جمله پرت حرارتی ساختمان ،تعداد دیوار خارجی ، موقعیت ساختمان از نظر طبقات طراحی می گرددبه طوری که در محل هایی با پرت حرارتی بالا تراکم لوله ها بیشتر از مناطقی با پرت حرارتی کم طراحی میگرددهر مدار بايستي در حالت بهينه حداكثر 90 متر بيشتر نباشد.

 

محاسبات گرمایش از کف بر مبنای

  • کاربری ساختمان (تجاری ، مسکونی ،کارگاهی ،عمومی و...)

  •  متراژ ساختمان

  •  طبقات ساختمان ( محاسبات برای هرطبقه متفاوت است)

  •  پرت حرارتی (دیوارهای خارجی ، وجود پنجره ، و....)

  •  موقعیت ساختمان (موقیت جغرافیایی ساختمان )

  •  کاربرد مکان مورد نظر (مثل اتاق خواب ،حمام ، حال و غیره)

جهت گرمایش انجام میگیرد

 متراژ لوله درگرمایش از کف تاثیر دارد وباید نقشه به شکلی طراحی شود که بالانس حرارت در آن رعایت گردد .متراژ لوله ها در هرمدارنباید بیش از 10% باهم تفاوت داشته باشد  .زیاد بودن متراژ لوله باعث می شود متراژ اولیه لوله ها داغ و آخر مدار سرد شود چون لوله ها گرمایش رابه محیط داده وبعدازسردشدن به پکیج بر میگردد.دليل اصلي كاهش مصرف انرژي ،نياز به حرارت خيلي كمتر(30-55)درجه مي باشد.رادیاتور برای گرم کردن دمایی بین  60تا75لازم دارد اما گرمایش کف دمایی بین   30تا 55 درجه  نیاز دارد. دلیل اصلی صرفه جویی انرژی در این سیستم به چند بخش تقسیم می شود 1. عمده انتقال حرارت به صورت تابشی بوده و اجسام را گرم می کند ونیازی به گرم کردن محیط وجود ندارد 2. گرما در منطقه ای وجود دارد که نیاز به گرمایش است مثلا گرما تا ارتفاع 1.8 سانتی از کف تمام شده قرار دارد 3. هوایی تقریبآ سرد در زیر سقف وجود دارد و پرت از سقف کاهش می یابد و از طرفی کف نیز به دلیل عایق بودن پرت کمتری دارد 4. نیاز به آب با درجه حرارت کم بین 35 تا 50 درجه دارد که نصب به رادیاتور حدودا 30 درجه کمتر است .درضمن بایستی در زمان طراحی پوشش کف مورد نظر ونوع کاربری سیستم مشخص باشد زیرا هر کدام پارامترهای مخصوص خود را دارند.

 گرمايش از كف سير تكاملي رادياتور و رادیاتور قرنیزی  مي باشد  در گرمايش از كف دماي آب لوله ها پايين تراست  ولي سطح گسترده تري داريمگرمايش از كف نياز حرارتي را با دماي پايين تر جبران مي كند و همين عامل باعث صرفه جويي در مصرف انرژي مي شود.
روکش متالایز بخاطر داشتن حبابهای هوا باعت عایق شدن بهتر کف میشود وهمچنین باعث تابش بهتر نیز میگردد (چون گرمایش از کف یک سیستم تابشی است )
 چنانچه نکات و اصول کف سازی روی سیستم گرمایش کف رعایت شود نوع پوشش کف تاثیر چندانی در کارکرد گرمایش از کف ندارد
 

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com