راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
جمعه, 29 تیر 1397

یکی از مشکلات خریداران رادیاتور عدم اطلاع از نحوه انتخاب رادیاتور در منازل و مكانهاي خود می باشد علی الخصوص با وجود تنوع رادیاتور های گوناگون مشکل انتخاب . افزایش می یابد. لذا اینک به منظور همکاری با خریداران رادیاتور تلاش می نمائیم با زبان ساده و به دور از محاسباتپيچيده نحوه انتخاب هر نوع رادیاتور را در ذیل به اطلاع رسانیم . نحوه انتخاب رادیاتور گرمایشی بستگی به آب و هوا، ارتفاع سطح دریا، ضخامت دیوارها مواد لازم مصرف شده در ساختمان . نحوه عایق بندی ساختمان ، تعداد پنچره ها ، نوع پنجره ها ( یک جداره و یا دو جداره و دهها فاکتور دیگر دارد. جهت سهولت کار می توان وضعیت آب و هوای معتدل ( تا 5 - ) و هوای سرد تا ( 25- ) تقسیم نمود و سایز رادیاتور خود را مطمئن تر انتخاب نمائیم. یشنهاد می گردد در صورت عدم آگاهی لازم جهت خرید و مشاوره با ما تماس بگیرید. با عنایت به نکات فوق طریقه انتخاب سایز رادیاتور و همچنین یونیت حرارتی به شرح ذیل تقدیم می دارد .

الف ) یونیت حرارتی

مقدار درجه سانتیگراد یونیت گرمایشی شامل انواع پکیچ . دیگهای فولادی و چدنی با توجه به نیاز هر منطقه تنظیم میگردد به منظور جلوگیری از هر گونه هزینه های اضافی ( کار مداوم موتور پمپ. مشعل ) درجه ایده آل بین 80 - 70 درجه سانتیگراد می باشد. بدیهیاست در تابستان که نیاز گرمایش نمی باشد درجه آل 60 درجه سانتیگراد می باشد.

ب ) مقدار انرژی مورد نیاز بر حسب کیلو کالری برای هر متر مربع

نظر به اینکه کلیه تولید کنندگان انواع رادیاتور در ایران جداول گرمایشی خود را بر اساس درجه ورودی 80 - 75 درجه سانتیگراد و در نتیجه Δt=60محاسبه و تنظیم نموده اند ( دمای اتاق 20 درجه ) به منظور انتخاب رادیاتور به طریق ذیل می توانیم عمل کنیم . در صورتیکه نصب رادیاتور در دمای 5- مد نظر باشد برای گرمایش هر متر مربع ساختمان و تا ارتفاع 3 متر مقدار 105-90 کیلو کالری درساعت انرژی نیاز می باشد . در صورتیکه نصب رادیاتور در دمای تا 25- مد نظر باشد برای هر متر مربع ساختمان و تا ارتفاع 3 متر مقدار 150 - 110 کیلو کالری در ساعت انرژی نیاز می باشد.

* تذکر مهم :: با هر یک متر افزایش ارتفاع نیاز به 15% انرژی بیشتر می باشد. پ ) نحوه محاسبه و چیدمان رادیاتور ها در صورتیکه متراژ مفید ساختمان ضربدر مقدار کیلو کالری برای هر متر مربع ( معتدل و یا سرد سیر ) انجام گیرد انرژی کل مورد نیاز ساختمان بدست می آید سپس با توجه به مقدار انرژی کل به دست آمده می بایست برای هر یک از قسمتهای ساختمان و با توجه به انشعاب موجود به نحوی عمل نماییم که مقدار انرژی لازم تامین شود. لذا چیدمان کل رادیاتور ها باید به طریقی انجام گیرد که مجموع کیلو کالری رادیاتور های انتخابی رابر با تلفات حرارتی مکان می باشد. همچنین در صورتیکه موقعیت نصب رادیاتور انتخابی با خود رادیاتور همخوانی نداشته باشد می بایست کسری انرژی موجود را به طریق دیگر تامین نمود. بدین معنی که با انتخاب سایز رادیاتور سه پره یا کنوکتور کسری را بر طرف می کنیم.

* مثال ::فرض می کنیم یک واحد ساختمانی به متراژ 100 متر مربع و دمای 5- درجه سانتیگراد با 2 عدد اتاق خواب 12 متری هر کدام یک انشعاب و همچنین قسمتهای دیگر ساختمان شامل هال . پذیرایی . آشپزخانه در صورتیکه این باشد با سه انشعاب و دستشویی و حمام به مساحت 4 متر مربع و یک انشعاب موجود می باشد که به طریق ذیل می توان مقدار کل انرژی مورد نیاز هر قسمت را محاسبه و با مراجعه به جداول انواع رادیاتور ها اقدام به انتخاب نمود

  1. انرژی کل مورد نیاز ( کیلو کالری در ساعت ) 10500 = 105 × 100

  2. پس از به دست آوردن مقدار انرژی کل به دست آمده آن به طریق ذیل در ساختمان آن را تقسیم می نمائیم .

  3. برای اتاق خواب : ( کیلو کالری در ساعت ) 1260 = 105× 12

  4. لذا برای هر دو عدد اتاق خواب : ( کیلو کالری در ساعت ) 2520 = 2 × 1260

  5. حمام 4 متر مربع : ( کیلو کالری در ساعت ) 420 = 105 × 4

( جمع کیلو کالری مورد نیاز اتاق خوابه و حمام در ساعت ) 2940 = 420 + 2520

( مانده کیلو کالری هال و پذیرایی در ساعت ) 7560 = 2940 - 10500

( مقدار مورد نیاز کیلو کالری هر رادیاتور در ساعت ) 2520 = 3 7560

با بدست آوردن ارقام فوق و با مراجعه به جداول هر نوع رادیاتور می توان رادیاتور خود را انتخاب نمود . پیشنهاد می گردد انرژی موردنیاز اتاق خواب 20% بالاتر از مقادیر بیان شده در بند ( ب ) مد نظر قرار گیرد .

* نکات قابل توجه

1- مطالعات انجام شده اعلام می دارد در صورت استفاده از پکیجهای حرارتی بجای سیستمهای حرارتی مرکزی بهتر می باشد جهت داشتن راندمان بالاتر از رادیاتور های فولادی سنتی و یا پانل استفاده نمود .

2- برای بدست آوردن راندمان حرارتی مطلوب بهتر است به هنگام هواگیری رادیاتور حتما شیر ورودی بسته شود و پس از اولین باهواگیری . مجددا شیر ورودی باز و سپس بسته و هواگیری شود در صورتیکه انجام هواگیری برای چندمین مرتبه و صحیح انجام گیردبازده حرارتی بالاتری به دست خواهد آمد .

3- در صورت نصب رادیاتور در گودی دیوار ( پوشش هر گونه چوب . نصب در داخل کابینت و غیره ) راندمان حرارتی به میزان 40 - 30درصد کاهش خواهد یافت .

4- با توجه به اینکه گردش آب و خروجی آن می بایست کامل انجام گیرد در صورتیکه نصب شیر ورودی و خروجی در قطر انجام گیرد راندمان حرارتی بالاتری ایجاد خواهد شد .

5- با افزایش یک درجه سانتیگراد آب حدود 4/3 - 3/6 درصد مقدار راندمان حرارتی هر رادیاتور افزایش می یابد . به عبارتی آگر Δt از 59 به 60 درجه سانتیگراد افزایش یابد و اگر رادیاتور نصب شده 1000 کیلو کالری در ساعت انرژی ایجاد نماید اینک به 1040 کیلو کالری افزایش خواهد یافت .

6- از قرار دادن هر نوع مواد شیمیایی بر روی رادیاتور جدا جلوگیری شود .

7- ضخامت مطلوب رنگ هر نوع رادیاتور می بایست بین 90 - 70 میکرون باشد .

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com