راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
پنج شنبه, 28 تیر 1397
  • جهت استفاده از حداکثر راندمان ديگ و يکنواختي توزيع حرارت بايستي لول هورد آب به ديگ به فلانچ عقب وپايين روي لوله فلزي آب پخش کنو لوله خروج آب به فلانپ بالا وعقب ديگ ديگ متصل گردد .عدم نصب لوله آب پخش کن باعث مي شود که عملا قسمتهايي از ديگ از مدار تبادل حرارتي خارج شده و باعث تنش حرارتي در ديگ و از آبندي افتادن آن مي شود و ظرفيت مشعل با ظرفيت ديگ همانهگ انتخاب شود .

·چنانچه بعد از روشن کردن مشعل شعله پس بزند دليل عدم انتخاب صحيح مقطع دود کش يا اضافه انتخاب شدن ظرفيت مشعل مي باشد که در چنين شرايطي بايستي دود کش اصلاح و يا مشعل با مشعلي که حداکثر مساوي ظرفيت ديگ باشد تعويض گردد .

·ديگ بايد روي يک شاسي از آهن يا پروفيل که روي يک سطح صاف مقاوم و کاملا تراز قرار گيرد مونتاژ شود تا بتواند در اثر تنشهايحرارتي روي شاسي فلزي راحت بازي کند . در غير اينصورت اصطکاک بتن و پايه هاي ديگ جلوي انبساط طولي را گرفته و بوشها جابجا شده و ديگ از آببندي مي افتد .

·از پرس وابزار مناسب استفاده نماييد .

·پره هاي ديگ و قطعات چدني بزرگبدون بسته بندي تحويل مي شوند و در صورتي که اين قطعات کثيف شده اند بايد آنها ابتدا تميز شده و با آب پس از مونتاژ سيستم کلا شستشو گردد .

·قسمتهاي تويي قطعات و بوش ها را با دقت تميز کنيد .

·نخ نسوزها را با دقت در محل خود قرار دهيد که چين نداشته باشد .

·بوشها محل برقو خورده را قبل از مونتاژ و بعد از تميز کرده با ضد زنگ يا سرنج پوشش نماييد .

·در صورتي که بوشها در ست جا نيفتد و يا کج در محل قرار گيرند هنگام مونتاژ توليد مشکل مي کنند و سبب پيدايش درز ونشت آب ديگ مي شوند .بهتر است وسط بوشها قدري تفلون جهت اطمينان از آببندي ديگ بپيچيد وضد زنگ به بوش و روي نوار بماليد و بوشها کاملا موازي نصب گردد .

·بع داز باز کردن پرس ديگ و بستن فلانچهاي مربوطه و قبل از مونتاژ ساير قطعات ديگ بايد تحت فشار تست گردد .لذا تمام حفره هاي مربوط به آب را ببنديد و با فشار (فشار کار *3/1)و با آب ديگ را تست نماييد.

·چنانچه از محل بوش در حالت تست ريزش آب مشاهده شود دليل عدم اببندي بوش بدليل استفاده از بوشهاي متفرقه و يا کج جا رفتن در محل مربوطه مي باشد .در چنين شرايطي ديگ را در اين قسمت با قلم بازوآن بوشها را تعويض و ضد زنگ زده و وسط بوشها نوار تفلون به اندازه کافي بسته ومجددا با پرس ديگ را جمع و دوباره ديگ را از نظر آببندي تست کنيد و قبل از بهره برداري داخل ديگ و کل سيستم را کاملا با آب شستشو داده تا ماسه و احيانا مصالح ساختماني داخل آن نماند .

·هنگام باز کردن آب آزمايش ديگ دقت کنيد داخل ديگ کاملا تميز باشد و در صورت لزوم با شيلنگ کاملا داخل ديگ را بشوئيد .

·جهت مونتاژ صفحه نصب مشعل وقطعه ايزوله حفاظت مشعل بايستي سوراخهاي فلانچ مشعل را روي اين صفحه با مته درآوريد و سوراخ دهانه مشعل را در صورتي که از دهانه مشعل شما کوچکتر باشد بوسيله ماشين تراش با قطر دهانه مشعل يک اندازه نماييد .

·کليه درزهاي بين پره ها را بوسيله خمير ديگ کاملا بگيريد .

·کنترل شود لوله فلزي آب پخش کن بمنظور جلوگيري از تنش حرارتي ناشي از ورود اب سرد و يا سکون آب در برخي از قسمتهاي ديگ و توزيع يکنواخت آب وحرارت و افزايش راندمان ديگ در پشت فلانچ ورودي آب به ديگ نصب شده باشد .

·پس از روشن کردن مشعل واطمينان از عدم نشت دود و آب روکش ديگ را مونتاژ کنيد .

·ترموستات را روي 40 تنظيم کنيد وبتدريج ظرف 48 ساعت درجه حرارت ديگ را به درجه حرارت مد نظر برسانيد .

·دقت کنيد که فشار کاري ودرجه حرارت ديگ از ميزان تعيين شده در کاتابوگ شرکت سازنده بيشتر نشود .

·پيشنهاد مي شود به دليل وجود رسوب در آبهاي ايران و مسدود شدن سوپاپهاي اطمينان و قرار گرفتن سيستم تحت فشار از سيستم انبساط باز استفاده نماييد تا آسيبي به سيستم تا سيساتي شما وارد نگردد .

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com