راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
یکشنبه, 03 تیر 1397

لوله ها بايد به ترتيبي خم گردند كه با انحناي كانال مطابقت داشته و كليه خم محدب و مقعر در خطوط لوله بايد گونه باشند كه لوله كاملا در وسط ودر كف كانال خوابيده و وزن آن به طور گسترده به كف كانال در تمام نقاط وارد شود . به علاوه رعايت عمق خاك زير روي لوله ها الزامي است .

خمكاري (در لوله هاي گاز ) موكدا بايد به طور سرد , يكنواخت و بدون كشيدگي و چروك خوردگي و يا كم شدن ضخامت لوله ها انجام شود . كليه خم ها بايد به بزرگ ترين شعاع ممكن انجام گيرد و هيچ خمي در فاصله كمتر از دو متري سر لوله مجاز نمي باشد . خمكاري لوله هاي عا يق مجاز نيست و خم هاي فارسي نيز مردود است .

در صورتي كه لوله هاي مورد استفاده داراي پوشش عايق شده در كارخانه سازنده لوله باشد جهت خمكاري آن ها بايد از ماشين آلات و روش هاي مناسب استفاده شود . حداكثر درجه خمش لوله ها 5/1 درجه به ازاي هر طول معادل قطر لوله مي باشد به طوري كه پس از اتمام خمكاري , اختلاف حداقل و حداكثر قطر داخلي لوله در مقطع عرضي در مركز خمش نبايد بيش از 4% قطر اسمي بوده و سنبه اي به مشخصات مذكور تهيه شده است به راحتي مي تواند از داخل لوله خم شده عبور نمياد . خمكاري لوله ها بايد طوري انجام گيرد كه درز طولي آنها در محور خنثاي خمش لوله بوده و يا حداكثر 15 درجه بان آن اختلاف داشته باشد . در هر صورت فاصله بين درز طولي دولوله مجور در موقع جوشكاي نبايد كمتر از 10 برابر ضخامت لوله باشد . ايجاد هر گونه خمكاري روي لوله هايي كه در غلاف بتوني يا فلزي در تقاطع قرار مي گيرند مجاز نمي باشد .

قسمتي از لوله كه برخلاف مشخصات مشروحه فوق خم گرديده و غير قابل مصرف تشخيص داده شده است بايد تعويض گردد .

 

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com