راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
دوشنبه, 04 تیر 1397
عنوان رسوب به لايه اي چسبنده و پيوسته از مواد خارجي تشکيل شده روي سطحي که آب جريان دارد و انتقال حرارت صورت مي گيرد اطلاق مي شود .با افزايش مواد شيميايي از ايجاد رسوب جلوگيري مي گردد و ذرات در آب گردشي مي توانند به صورت پراکنده درآيند و سپس به وسيله زير آب خارج شوند .اگر چه ذرات مي توانند به عنوان لجن در قسمتهاي آرام ديگ هاي بخار متراکم گردند اما بايد اين ذرات به صورت معلق درآيند تا از آب خارج گردند ته نشست به مواد جمع شده فاقد استحکام که که اغلب در قسمتهاي کم تلاطم ديگ هاي بخار و سيستم هاي خنک کننده يا تجهيزات تصفيه آب يافت مي شوند اطلاق مي شود .

رسوبات به دليل آثار مخربشان مشکل زا بوده و مورد ايراد قرار مي گيرند براي مثال در ديگ هاي بخار موجب گرم شدن بيش از حد فلز و نهايتا باعث عدم کارآيي و نقص آنها مي شود رسوبات اغلب باعث مسدود شدن مسيرهاي حساس مثل ديواره هاي آب لوله هاي اصلي و ديواره هاي آب در مسير زير آب و نيز شيشه هاي تراز نما مي شوند.

مس داراي بالاترين ضريب هدايت حرارتي است به همين دليل بهترين فلز براي دستگاههايي هستند که تبادل حرارت انجام مي دهند . قدرت کششي پايين مس براي فشارهاي بالا مناسب نيست اگرچه فولاد کربني داراي ضريب هدايت حرارتي ?.?? نسبت به مس است اما لوله هاي ديگ بخار را از فولاد کربني مي سازند . بايد توجه داشت که هدايت حرارتي فولاد کربني ?? برابر بيشتر از اکسيد آهن است بنابراين وقتي سطح داخلي ديگ بخار از رسوب پوشيده باشد سرعت انتقال حرارت طبق طراحي نخواهد بود .

بعضي اوقات در صورتي که يک لايه نازک از کربنات کلسيم که پوشش پوست تخم مرغي ناميده مي شود بروي سطح فلز باقي مي ماند و بايد سطح داخلي ديگ را از خوردگي حفظ کرد . ايجاد يک لايه رسوب با ضخامت يکسان امکانپذير نيست زيرا ضخامت لايه رسوبي به مقدار حرارتي که اتنقال مي يابد بستگي دارد و مقدار انتقال حرارت در تمام بخشهاي ديگ بخار يکسان نيست. هر گونه رسوب ديگر در ديگهاي نامطلوب است و عناصر تشکيل دهنده رسوبات مثل کلسيم و منيزيم و آهن و سيليس و آلومنيوم بايد ار آب جبراني ديگ هاي بخار خارج شود .

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com