راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
دوشنبه, 04 تیر 1397

نظارت صوری مهندسان ناظر و مقاومت  سازمان نظام مهندسی در به‌کارگیری بازرسان مجرب باعث رواج انتخاب غیراصولی سیستم‌هاي گرمایشی توسط سازنده‌ها شده است.نبود ارگان‌هاي نظارتی قوی، غیرتشریفاتی و اجرایی که کلیه فرآیندهای ساخت‌وساز واحدهای مسکونی را کنترل و بازرسی کنند، شاید یکی از مهم‌ترین ضعف‌هايي است که آمار بالای حوادث ساختمانی به خصوص حوادثی که مربوط به نصب و اجرای غیراصولی و نامناسب سیستم‌هاي گرمایشی مي‌شوند به آن مربوط مي‌شود. این در حالی است که براساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، وجود ارگان‌هاي نظارتی تحت عنوان شرکت‌هاي کنترل و بازرسی ساختمان پیش‌بینی شده که صفر تا 100 فرآیند ساخت و بهره‌برداری از واحدهای مسکونی را کنترل، بازرسی و تایید کنند.

ادامه مطلب: مقایسه فنی و ایمنی سیستم های گرمایشی

در آغاز فصل پاييز كم كم زمان سرويس سالانه و راه اندازي سيستمهاي گرمايش مركزي فرا مي رسد.چنانچه اين كار به درستي انجام گيرد،مي توان تا حد زيادي از صحت كار سيستم در طول فصل سرد مطمئن بود.مواردي مثل تمييزكردن داخل ديگ و دودكش در صورت لزوم،معاينه و بازرسي اجزاء سيستم از قبيل منابع دوجداره وانبساط،معاينه عايق كاري لوله هاي بيروني و غيره از ساده ترين كارهايي هستند كه در شروع فصل راه اندازي صحيح اين دستگاه واجد اهميت اساسي است.بدين لحاظ ابتدا چگونگي سرويس راه اندازي مشعلهاي گازي وگازوئيلي،وسپس نكاتي در خصوص ايمني موتورخانه ذكر مي شوند.

ادامه مطلب: را ه اندازي سيستم گرمايش وايمني موتورخانه

وقتي ساختمان جديدي طراحي مي شود به ندرت پيش مي آيد كه طراح تاسيسات براي طراحي و ترسيم نقشه هاي موتور خانه اطلاعات كافي در اختيار داشته باشد.بنابراين اغلب براي تخمين فضاي مورد نياز موتورخانه و چيدن دستگاه هاي مختلف در اين فضا از برآوردهاي سرانگشتي استفاده مي شود.نوع سيستم تاسيساتي مورد استفاده ،شكل وتركيب ساختمان،وچندين پارامتر ديگر در برآورد فضاي لازم براي موتورخانه دخيلند.طرح نهايي معمولا با ميان گيري بين آنچه مهندس تاسيسات مي خواهد وآنچه مهندس معمار راضي به تامين آن است،حاصل مي شود.گرچه ساختمانها از نظر طرح متفاوتند،اما تعيين مساحت لازم براي موتور خانه برپايه اصولي انجام مي گيرد كه براي بيشتر ساختمانها قابل اجراست.اين مساحت را اغلب مي توان برحسب درصدي از مساحت كل كف ساختمان بيان كرد.

ادامه مطلب: برآورد فضاي لازم براي موتور خانه

از آنجايي كه نصب دستگاه هاي تهويه مطبوع و حرارت مركزي مستلزم سرمايه گذاري سنگين بوده و همچنين هزينه هاي تعمير و نگهداري نيز به آن اضافه ميگردد، انتخاب بهينه اين سيستمها بسيار مهم است.
نکته مهم آنکه محاسبه ظرفیت این دستگاه ها تابعي از شرايط محيط داخل و شرايط محيط بيرون ميباشد كه شرايط محيط بيرون با توجه به اطلاعات ثبت شده اداره هواشناسي هر منطقه بر اساس دستورالعمل و با عمليات آماري قابل دستيابي ميباشد. مطابق استاندارد ashrae يك دسته بندي كلي شامل پارامترهاي 1%، 2.5%، 5% و 99%، 97.5% ،95% از دماهاي خشك و مرطوب و همچنين رطوبت نسبي انجام میگیرد.

ادامه مطلب: نقش درجه حرارت بحراني بيرون در صرفه جويي انرژي

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com