راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
پنج شنبه, 28 تیر 1397

ديگ هاى چدنى كه به صورت پره هاى مستقل ساخته مى شوند و سپس اين پره ها به هم متصل گرديده و تشكيل ديگ میدهند امروزه متداول ترين نوع ديگ در خانه هاى مسكونى و ساختمان هاى تجارى كوچك اند. در اين نوع ديگ، پره ها به توسط پيچ هايى به يكديگر متصل شده و محكم میگردند. گازهاى داغ حاصل از احتراق در محفظه احتراق به وجود می آيند و از حفر ه هاى داخل ديگ عبور كرده باعث گرم شدن آب داخل پره ها مى شوند. اين گازها پس از ازدست دادن حرارت خود، از دودكش ديگ خارج می گردند. مى توان ظرفيت ديگ را با استفاده از تعداد بيشترى پره افزايش داد در كشورهاى آمريكا و اروپا، اغلب ديگ هاى چدنى براى استفاده در ساختمان هاى مسكونى و تجارى كوچك به صورت پكيج عرضه مى شوند. در اين پكيج ها كليه متعلقات ديگ و حتا پمپ سيركولاسيون نصب شده و آماده تحويل مى باشند. از اين كه متعلقات براى يك ساختمان مسكونى متعارف در نظر گرفته شده اند، چنانچه مشخصات ساختمان مورد نظر طراح قدرى از ساختمان هاى متعارف متفاوت باشد، لازم است تا ديگ به صورت مجزا خريدارى شده و اجزاء و متعلقات آن مانند مشعل، پمپ و ... در محل روى ديگ نصب شوند.

از ديگ هاى چدنى در مدارهاى بسته هيدرونيك استفاده به عمل مى آيد. در اين سيستم ها پس از چند روز كار، گازهاى محلول در آب از سيستم خارج مى شوند و پس از آن، چنانچه سيستم به درستى طراحى، نصب و راهبرى شود، ديگ مى تواند ده ها سال عمر كند. چنانچه به طريقى آب تازه به سيستم وارد شود و اين امر به مدت طولانى ادامه يابد، مى تواند باعث زن گزدگى و يا رسو بگرفتگى داخل پر هها گردد.
ديگ هاى چدنى به سبب مقدار چدن زيادى كه در آن ها به كار رفته است، وزن زيادى دارند. ديگ هاى كوچك چدنى مخصوص ساختمان هاى مسكونى اغلب حدود 10- 15 گالن آب در خود دارند. جمع جرم چدن مورد استفاده در ديگ و آب ذخيره شده در آن، جرم حرارتى ديگ را افزايش مى دهد. جرم حرارتى زياد مى تواند هم مثبت و هم منفى تلقى شود. چنانچه ديگ بيش از اندازه بزرگ تر از ظرفيت مورد نياز انتخاب شده باشد، به نحوى كه زمان خاموش بودن آن زياد باشد، حرارت زيادى كه به سبب جرم حرارتى ديگ در آن ذخيره شده است میتواند به هنگامى كه ديگ كار نمی كند از طريق هواى عبورى از دودكش از سيستم خارج شود. اين امر راندمان ديگ را كاهش مى دهد. به منظور كاهش اين اتلاف حرارت، ديگ هاى گازسوز امروزى كه جرم حرارتى زياد دارند مجهز به يك دمپر روى دودكش خود مى باشند. اين دمپر وقتى ديگ كار نمی كند، بسته می شود و اجازه نمی دهد تا جريان هوا گرماى ديگ را كاهش دهد و از دودكش خارج كند.
برخى ديگ هاى گازوئيل سوز با جرم حرارتى زياد نيز به همين منظور به مشعل هايى كه دريچه هوا دارند مجهز هستند. قابل ذكر است كه ديگ هاى چدنى بايد داراى پوشش عايق حرارتى مناسب باشند تا راندمانشان بيش از اندازه كم نشود. مزيت ديگ هايى با جرم حرارتى زياد در جاهايى كه تعداد زون ها در آنجا زياد است، آن است كه جرم حرارتى زياد به هنگام نياز به گرماى كم، بدون آن كه كنترل هاى ديگ مجبور باشند تا ديگ را روشن كنند، مى تواند نياز به گرما را تأمين كند. اين امر باعث كاهش اتلاف حرارت و افزايش راندمان میگردد.

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com