راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
جمعه, 29 تیر 1397

ترموستات ها وسايل کنترل دماي آب داخل شبکه سيستم گرمايش يا سرمايش يا آب گرم مصرفي و يا کنترل هواي گرم يا سرد مي باشند . هر ترموستات داراي يک قطعه حساس در مقابل دما است که نسبت به تغيير آن عکس العمل نشان داده و باعث قطع و وصل آن مي شود به اين قطعه حساس حس کننده گفته مي شود که به انواع زير مي تواند باشد :

  • بي متالي(نوار دو فلزي)

  • ميله و لوله اي

  • فانوسي

  • مقاومت الکتريکي

  • هيدروليکي

از جمله ترموستاتهاي سيستم حرارت مرکزي مي توان به ترموستات اتاقي - ترموستات ديگ(آکوستات) - ترموستات جداري - ترموستات هوايي نام برد . از ? ترموستات فوق ? تاي اولي به ترتيب با کاهش دماي هواي اتاق يا آب گرم ديگ يا آب داخل لوله ها مدار الکتريکي را وصل و پس از رسيدن دما به حد تنظيم شده مدار را وصل مي کنند .

ترموستات قطع و وصل : در اين نوع ترموستات براي کنترل دما از يک بي متال استفاده مي شود اين ترموستات معمولا داراي اختلاف دماي قطع و وصل ?.? تا ? درجه مي باشد تنظيم دامنه حساسيت ترموستات معمولا با فشار مستقيمي که به بي متال وارد مي شود صورت مي گيرد در حالي که در تنظيم اختلاف دماي قطع و وصل آهنرباي کوچکي به مقدار جزئي به نوار دو فلزي نزديک و يا از دور مي شود .

اشکالي که در اين ترموستات پيش مي آيد اين است که پس از باز شدن پلاتين ها و خاموش شدن پمپ گرم کننده درجه حرارت اتاق باز هم بالا مي رود علت اين امر جريان طبيعي آب در لوله ها مي باشد براي جبران اين اشکال سازندگان ترموستات يک مقاومت الکتريکي کوچک در ترموستات قرار مي دهند که در تمام مدت کار مشعل برق از داخل آن عبور مي کند و درجه حرارت آن ? درجه بالاتر از دماي محيط نگه مي دارد به اين مقاومت مقاومت جلو انداز هم گفته مي شود .

ترموستات ديگ (اکوستات) : ترموستات ديگ که به اکوستات مستعرق هم معروف است براي تنظيم دماي مايعات طوري طراحي شده که از آن در تاسيسات حرارت مرکزي براي فرمان دادن به مشعل جهت تنضيم دماي آب ديگ استفاده مي شود قسمت حس کننده از نوع هيدروليکي بوده و به همراه يک غلاف روي ديگ نصب مي شود . هنگاميکه دماي آب داخل ديگ به دماي تنظيم شده روي اکوستات برسد کليد داخل اکوستات توسط بالب قطع مي شود و مشعل از کار مي افتد و پس از سرد شدن آب ديگ مجددا کليد وصل مي شود و مشعل روشن مي گردد .

ترموستات جداري : حس کننده اين ترموستات از نوع بي متالي است و کاربرد آن در ساختمان هاي چند اتاقي است که نمي توان تعداد زيادي ترموستات اتاقي براي اتاقها نصب کرد به اين صورت که يک ترموستات جداري براي لوله اصلي در نظر مي گيرند اين ترموستات داراي دگمه ري ست بوده و با پايين آمدن درجه حرارت آب ديگ و رسيدن به دماي مطمئن با فشردن دگمه ري ست مشعل به کار خواهد افتاد .کاربرد ديگر آن خاموش و روشن کردن پمپ سيرکولاسيون مي باشد

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com