راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
دوشنبه, 04 تیر 1397

با سلام و خسته نباشید و ضمن تشکر از ارسال پاره ای نظریات که با تم انتقادی ارسال نموده بودید.(لطفا مجموع این نگارش را در پاسخ به موارد ذکر شده از سوی خودتان بدون کمترین ویرایشی عینا در ستون مربوطه منعکس نمائید تا انجام آن بعهده ما نهاده نشود .با سپاسگزاری گروه صنعتی و مهندسی پارس تکنیک

 

در ابتدا لازم بذکر است که متاسفانه صرفنظر از نیت و انگیزه این امر از مهندسان توقع نمی رود که مطالب را بگونه ای بارز و واضح تحریفو سپس نیز بر مبنای همان تحریف با برخورد انتزاعی نتیجه گیری نمایند !!! از آنجاییکه بنابر اظهار خودتان این دست مطالب مربوط به ستونی با عنوان اخلاق حرفه ای می باشد که نظر به عنوانی که دارد قاعدتا بهتر نبود با رعایت اصول پسندیده همان اخلاق حرفه ای بنوعی برخورد و عمل گردد تا تدریجا منتج به الگویی وزین و ماندگار گردد؟

الف - در مورد کولر آبی :

هیچگاه و به هیچ وجهی سخنی در مورد آنکه کولر آبی به تنهایی بیماری زا می باشد ذکر نگردیده و یا حتی اشکالی بر خود آن وارد ندانسته بلکه آنچه مشخصا و بارها و از سالیان قبل در مقالاتی که در این خصوص نگارش گردیده سخن از استفاده از این وسیله در شهرهایی می باشد که دارای آلودگی هوا می باشند .شهرهایی که وضعیت آلودگی هوا در آنها به وضعیتی می رسد که به کرات کار به هشدار عمومی جهت عدم خروج از منزل ویا حتی تعطیلی مدارس و غیره می کشد .آنگاه در چنین شرایطی استفاده از وسیله ای که بطور متوسط در هر ساعت حجم عظیمی متجاوز از 8 هزار متر مکعب از همان هوا را با تمامی سموم و سایر آلودگی هایی که دارد را داخل فضای کوچک و محدود هر واحد مسکونی و غیره تزریق می نماید را می توان خالی از اشکال تلقی نمود !!؟یا بعکس باید جامعه را از این امر اگاه نمود تا سلامتی آنان در بی خبری از این خطر مورد تهدید قرار نگیرد؟خوشبختانه در جامعه ما طی سالهای اخیر آهسته و بتدریج این آگاهی در حال شکل گیری می باشد .

ضمنا بدون نیاز به بیان تاریخچه استفاده از پروسه تبخیر و مواردی از این دست چنانکه گویا کسی پروسه تبخیر را که خود یکی از مهمترین پایه ها در مهندسی تبرید و تهویه مطبوع می باشد را زیر سوال برده است!!؟در ضمن مسلم است که در اقصی و نقاط جهان به اشکال مختلف و فرمتهای گوناگون وسائلی بر مبنای تبخیر کار می کنند از دیر باز مورد استفاده قرار گرفته و خواهد گرفت.

ب - در مورد کمپرسورهای اسکرو

در این مورد به هیچ وجه سخنی از خارج رده بودن این نوع کمپرسور  بیان نگردیده آنچه در خصوص آن اشاره شده قدیمی بودن آن می باشد که واقعیتی مسلم است .تنها یک نگاه به کل آمار فروش جهانی کمپرسورهای اسکرو برودتی کلاس تهویه مطبوع از زمان عرضه تا امروز و مقایسه آن با میزان فروش و مورد استفاده قرار گرفتن انواع دیگر در جهان و ملاحظه  اختلاف فاحش این دو آمار خود زبان گویایی می باشد .

ج - و در پایان موضوع سیکل پارالل

در این مورد بسیار مهم که استوار بر اصل فوق العاده مهمی چون راندمان (COP) و (EER) می باشد .اینگونه تحلیل نمودن اگر به سهو است که چه می توان گفت و اگر به عمد است بحث دیگریست. آیا قرار است در طی مدت چندین ماه  فصل کاری یک چیلر تماما شرایط ثابت و آنهم در وضعیت پیک باشد و در نتیجه سیستم نیز دائما در شرایط پیک بار حرارتی در حال کار باشد ؟!چنین فرضی که مطلقا  نمیتواند در واقعیت بوجود آید .در این بحث متاسفانه عوامل فوق االعاده   مهمی وجود دارد اما دیده نمی شود مسئله است که امکان پرداختن به انها نیازمند فرصتی اختصاصی و طولانی می باشد . در نتها دلیل و انگیزه برخوردی اینگونه که ذکر موارد آن رفت و متاسفانه نمی شود در آن حسن نیتی را مشاهده نمود و همچنین بدون کمترین توقع احترام و ارزش نهادن به نتیجه زحمات سی ساله مجموعه ای در حوزه تخصصی خویش که مهمترین هدف انها انجام خدمتی ماندگار و ارزشمند به کشور و جامعه می باشد و بی هیچ ادعایی با تحمل انواع مشکلات بگونه ای خستگی ناپذیر در این راه شبانه روز در تلاشی مستمر هستند هرچه باشد بنابر همان اصل اخلاق حرفه ای نیکو شایسته یک مهندس نیست.

مطمئن باشید با دروغ و نادرستی هیچ مجموعه ای آنهم صنعتی و تولیدی نمی تواند 30 سال به کار و فعالیت خود ادامه دهد و در نهایت فقط این خود محصول هر سازنده و تولید کننده ای است که با کار کرد خود سخن خواهد گفت و تنها و فقط همین هم ملاک قضاوت است و بس و مسلما این با دروغ و ادعا ممکن نیست.

بر عهده همه ما مهندسین و متخصصین کشور در هر رشته ایی  که فعالیت دارین است تا هر یک بکوشیم با خلاقیت و نوآوری محصولات یا خدماتی را ارائه و عرضه نمائیم تا موجب افتخار صنعت کشورمان و سربلندی و مطرح شدن آن در عرصه جهانی باشد . صد البته که آسان نیست اما اگر بخواهیم حتما می توانیم.

با آرزوی سلامتی و سربلندی برای جنابعالی

گروه مهندسی و صنعتی پارس تکنیک

جهت تنویر افکار عمومی و شفافیت اذهان نسخه اسکن شده کاتالوگ ها و مستندات تبلیغاتی شرمت مورد بحث در آدرس اینترنتی ذیل موجود است :

HTTP://HVACRNEWS.IR/FILES/ETHICS.ZIP

 

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com