راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
دوشنبه, 04 تیر 1397

شاید به جرات بتوان کنفرانس گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع را یکی از رویدادها و پدیده‌های پر سر و صدا و در کانون توجه صنعت تاسیسات ایران نام برد. رویدادی که در سن 5 سالگی خود توانسته است در داخل کشور منشاء برخی حرکات و اقدامات موثر باشد. در بعد بین‌المللی نیز همین بس که بگوییم این همایش منشاء احیاء خدمات ASHRAE به مهندسان ایرانی علیرغم وجود برخی تحریمها شد.
آنچه که این رویداد را از همتایان خود متمایز ساخته، فلسفه، دیدگاهها و نگرشهای راهبردی، ساختار سازمانی و حضور ذینفعان متنوع صنعت تاسیسات به دور یک میز است. نوشتار حاضر گذر بسیار کوتاه به این نگرشها و فلسفه‌ها است.

در کشورهای پیشرفته، کنفرانسها به مثابه ابزاری برای توسعه و رشد حرفه بشمار می‌آیند. در تعریف و تبیین هرچه بیشتر این مفهوم (توسعه حرفه) می‌توان به موضوعاتی مانند شکل‌گیری شبکه‌های تحقیقاتی و آشنایی افراد جدید با یکدیگر، برگزاری جلسات و نشستهای تخصصی مانند میزگردها برای تبادل نظر و ایده‌ها در خصوص مسائل روز حرفه و یا آشنایی صاحبان سرمایه با ایده‌های جدید به منظور راه‌اندازی کسب و کارهای جدید در کنار ارائه آخرین یافته‌های علمی و تشکیل شبکه‌های علمی اشاره کرد. این دیدگاه با این تعریف که کنفرانسها محل ارائه آخرین مقالات و دستاوردهای علمی هستند تفاوت ماهوی دارد؛ تعریفی که در کشور ما بیشتر جای خود را باز کرده و حکمرانی می‌نماید. در دیدگاه کشورهای پیشرفته، کنفرانسها فضایی برای تبدیل علم به تکنولوژی هستند. اما در دیدگاه دیگر، کنفرانسها فضایی برای ارائه نتایج مطالعات و تحقیقاتی هستند که در مواردی بسیاری با فضای کسب و کار فاصله زیادی دارند.

در کنفرانس تهویه مطبوع اما، رویکرد ما بیشتر به دیدگاههای نمونه‌های مشابه در کشورهای پیشرفته نزدیکتر است. البته اینکه چقدر توانسته‌ایم در این مسیر صحیح گام برداریم و به هدف نزدیکتر شویم بحثی دیگر است؛ لیکن بنا به دلایل ذیل معتقدیم که جهتگیری این کنفرانس بایستی با رویکرد کنفرانسهای مانند کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک متفاوت باشد:
· علم تهویه مطبوع یک حرفه چند رشته‌ای است. علومی مانند مهندسی مکانیک، عمران، معماری، شیمی و برق در این صنعت از بازیگران اصلی بشمار می‌آیند.
· علم و صنعت تهویه مطبوع بیشتر جنبه و رویکرد صنعتی و حرفه‌ای دارد تا آکادمیک.
· کشور ما، تولیدکننده دانشهای پایه‌ای نبوده و نیازهای بهره‌برداری و نگهداری ما بر سایر نیازها اولویت دارند.

براین باور بوده و هستیم که کنفرانس گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع ایران هدف اصلی خود را باید بر رفع نیازهای حرفه متمرکز نماید. در تعریف حرفه و ذینفعان آن، افراد ذیل منظور نظر قرار می‌گیرند: تولیدکنندگان؛ مهندسان مشاور؛ پیمانکاران؛ دانشگاهیان؛ تکنسین‌ها و حوزه خدمات؛ بازرگانان؛ اصناف و فروشندگان؛ سیاستگذاران و دولتمردان. از اینرو یکی از برنامه‌ها و وظایف متولیان برگزاری کنفرانس، برگزاری جلسات گفت و شنود، انجام مصاحبه، مطالعه نیازها و بررسی رفتارها، تحلیل اقدامات، حضور در جوامع مرتبط و فعالیتهایی از این قبیل است تا بتوانیم درک درست و شناخت متقنی از نیازها و مطالبات ذینفعان کنفرانس داشته باشیم. همچنین ساختار سازمانی متفاوت کنفرانس نیز گواه دیگری بر این ادعاست. فعالیت و تحرکات کمیته صنعت کنفرانس که متشکل از اعضای ذینفعان فوق‌الاشاره بوده و یا حضور موثر کمیته برنامه‌ریزی کنفرانس در جهتدهی برنامه‌های آن، متضمن پیام متفاوت بودن است.

صد البته، گفته‌های فوق به معنی نفی حضور دانشگاهیان(که خواستگاه اولیه همه ما از آنجا است) در کنفرانس نیست که باید تاکید نمود جوهره و ذات برخی از نشستها و جلسات همایش صرفا با حضور آکادمیسین‌ها می‌تواند شکل گیرد. از طرفی در دیدگاه ما، کنفرانس محلی برای ایجاد سینرژی (هم‌افزایی) است. در این بستر، حضور هر یک از ذینفعان می‌تواند نقش بسزایی در تحقق اهداف این دیدگاه داشته باشد. بدیهی است که کمیت و کیفیت حضور ذینفعان در حوزه‌های مختلف و بسته به شرایط، می‌تواند تغییر نماید. بطور مثال در جلسات ارائه مقالات، محوریت و اداره موضوع برعهده دانشگاهیان است و بقیه متعاملین عمدتا بر مبنای خطوطی که این قشر ترسیم می‌کنند گام برمی‌دارند؛ حال آنکه در نشستهایی مانند میزگردها و کارگاهها، دانشگاهیان در مقام مستمع با مسائل مبتلابه حرفه آشنا می‌شوند.

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com