راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
پنج شنبه, 28 تیر 1397

طرز راه اندازی و نگهداری چیلر

قبل از راه اندازی چیلر نکات زیر باید مورد توجه قرار گیرد:

1-اطمینان از وجود آب در برج خنک کننده .اگر برج آب نداشته باشد باید شناور و اتصال آب شهر به برج مورد آزمایش قرار گیرد.

2-اطمینان از درست کار کردن پمپ برج خنک کننده .برای اطمینان ، پس از روشن کردن پمپ، از داخل برج خنک کننده بازدید کنید . باید آب از افشانک ها به حد کافی خارج شود و همه سطوح برج را بپوشاند .

3-اطمینان از درست کار کردنبادرسان ها.الف- تسمه ها به حد کافی محکم باشد.ب- یاطاقان های بادبزن کویل روغن کاری شده باشد .ج- جهت گردش درست باشد.

4- اطمینان از جهت صحیح گردش پمپ جریانی آب سرد .

5- با ولت متر اختلاف هر فاز برق ورودی به تابلو را اندازه گیری کنید . باید 380ولت کامل باشد. پس از اطمینان از کلیه قسمت های فوق، برج را روشن کنید و پس از 15 دقیقه در صورتی که چراغ کنترل تابلوی برق چیلر روشن باشد، می توانید چیلر را روشن کنید.

 

حین کار چیلر به نکات زیر توجه کنید:

1-درجه فشار زیاد چیلر (رانش کمپرسور) باید بین 200تا260 پوند باشد.

2-در فشار کم چیلر (مکش کمپرسور)باید بین 45تا75 پوند باشد

3-درجه فشار روغن حداقل 20پوند بیشتر از درجه فشار مکش باشد.

4-سطح شیشه نشان دهنده مایع مبرد باید صاف و بدون حالت کف زدگی باشد.

5-روغن داخل کمپرسور حدود سطح شیشه روغن نما باشد و اگر از سطح شیشه کم تر باشد روغن لازم را تامین کنید.

 

اشکالاتی که مانع راه اندازی چیلر می شود:

1-درست کار نکردن برج خنک کننده .

2-رسوب یا گیج گرفتگی کندانسور (بالا رفتن فشار رانش).برای از بین بردن رسوبات حاصل در کندانسور، از پودر ضد گچ استفاده می شود. مقدار ماده ضد گچ (کالکین ) دی اسکلر برای هر تن ظرفیت چیلر معادل تبخیر 5/1 کیلوگرم پیشنهاد می شود.هر کیلو ماده ضد گچ را در 2لیتر آب حل کنید و مطابق شکل زیر در منبع مخصوص بریزید و پ از بستن شیر های آب ورودی در برج و خروجی از کندانسور به وسیله پمپ به مدار کندانسور بفرستید و مجددا محلول را اضافه کنید و باید عمل تا 48 ساعت تکرار شود.

3-درست کار نکردن مدار روغن چیلر (قطع کنترل فشار روغن ).

4- سرد بودن داخل اواپراتور (کولر):ترموستاتی که روی لوله آب سرد رفت ساختمان قرار داردبرای تهویه منازل و ادارات روی 45 درجه فارنهایت تنظیم می شودو تا زمانی کهحرارت آب از 45 درجه بالاتر نرود،چیلر روشن نمی شود، مگر آنکه ترموستات خرابباشد.

5- نبودن برق سه فاز یا کم بودن ولتاژ برق –(قطع کردن بی متال جریان برق) ابتدا از کامل بودن برق (سه فاز و 380ولت)اطمینان بیابید، کلید راه انداز چیلر را روی حالت خاموش قرار دهید و شاسی بی متال را فشار دهید، سپس چیلر را روشن کنید.

6- قطع شدن فیوز جریان ضعیف در اثر اتصالات کوتاه یا کم بود ولتاژ برق.

7- اگر درجه حرارت آب داخل اوپراتور( کولر) از حد معمول ( حدود 7 درجه سانتی گراد) به علت خرابی ترموستات یا پمپ جریان آب سرد یا هوا گرفتن پمپ آب کمتر شود، در این صورت کنترل ضد یخ (انجماد) قطع خواهد کرد. در چنین شرایطی چیلر را خاموش کنید و از روشن کردن حتی برای چند ثانیه نیز اکیدا خودداری فرمایید و پس از نرمال شدن جریان آب سرد و اطمینان از درستی ترموستا، نسبت به راه اندازی چیلر اقدام کنید.

8- برای این که چیلر مرتب کار کند، با توجه به نکات مورد اشاره و بدون دست کاری در کنترلرها، قبل از رفع عیب دستگاه را روشن نکنید.

 

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com