راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
دوشنبه, 04 تیر 1397

مقدمه
هم اكنون در بسياري كشورهاي پيشرفته دنيا از چيلرهاي جذبي استفاده بسياري مي گردد ولي استفاده از اين چيلرها عموما جهت بازيابي حرارت مازاد و پرت نيروگاه ها كوره ها و ...در پروژه هاي CCHP (گرمايش وبرق توامان) و يا با استفاده از انرژي زمين گرمايي مي باشد وكمتر جهت كاركرد اين چيلرها از انرژي حاصل از سوختن گاز طبيعي استفاده مي گردد .
متاسفانه در كشور ما با توجه به قيمت بسيار غير واقعي تر گاز نسبت به برق روز به روز استفاده از چيلرهاي جذبي با مصرف گازطبيعي در ساختمانها در حال توسعه مي باشد.حتي با وجود همين قيمت غير واقعي گاز نيز استفاده از چيلرهاي جذبي ممكن است در ظاهر به صرفه باشد اما در باطن به هيچ عنوان توجيه اقتصادي ندارد ذيلا دلايل در قالب مقايسه به اختصار چيلرهاي تراكمي وجذبي شرح داده شده است

ادامه مطلب: مقایسه فنی چیلر تراکمی و جذبی

1- جهت اسید شویی چیلر نیاز به دیسکلر داریم در موقع خرید حتما درصد اسید را در خواست کنید
2- دیسکلر را از شرکتهای معتبر تهیه کنید

3- اسید حتما در گالنهای پلمب شده باشد

4- مقدار 5 کیلو گرم کربنات سدیم و فسفات تری سیدک تهیه کنید

5- شیر فلکه های ورودی وخروجی برج روی چیلر را ببندید

ادامه مطلب: اسیدشویی چیلر جذبی

سیستم های آب سردی که از چیلرهای هواسرد بیرون استفاده می کنند، با چالشهایی مواجه هستند.انتشار سروصدا در تمام چیلرهای بیرونی وجود داشته و صدای پدید آمده توسط تجهیزات، باعث مزاحمت ساکنان و همسایگان آ نها می شود. علاوه بر این، چیلرهای بیرونی نصب شده در نواحی شمالی، تحت تاثیر هوای سرد بیرون و هزینه های ناشی از محافظت دربرابر یخ زدگی، هستند. راه حل های ضد یخ زدگی می توانند ایمنی بخش باشند؛ البته در این زمینه باید ملاحظاتی درنظر گرفته شود. برخی سیالات ضد یخ زدگی خطرناک هستند. همچنین استفاده از ضد یخ، ویسکوزیته سیال را افزایش داده و باعث افزایش انرژی پمپاژ، کاهش قابلیت انتقال حرارتی و پایین آمدن کارایی می شود. عملکرد در زمینه انرژی، موضوعی نیست که اغلب مالکان نسبت به آن بی تفاوت باشند، به ویژه اگر به نکات تاییدیه LEED توجه داشته باشند. این مقاله، الزامات محافظت در برابر یخ زدگی و کاهش سروصدا در سیستم های آب سرد را بررسی می کند و راه حلی را نشان می دهد که می توان برای حساسیت در برابر یخ زدگی و سروصدای تولیدشده از اجزای سیستم، استفاده کرد.

ادامه مطلب: یخ زدگی و سر و صدا در چیلرهای تراکمی قسمت اول

چیلرهای اواپراتور مجزا و سروصدا
چیلری هوایی با اواپراتور مجزا، کمپرسورهایی در بیرون دارد که این کمپرسورها سروصدا را در محیط منتشر می کنند. کلیساها، نواحی مسکونی، آپارتمانها و مدرسه ها که از فواصل دور صدای چیلر هوایی را می شنوند، همه درمعرض سطوحی از سروصدا هستند. سطح صدای چیلر هوایی می تواند تا 20 دسی بل باشد که بیش از سطح صدای چیلر هوایی مجزا بوده و باعث تفاوت قابل ملاحظه ای در آسایش می شود.
چیلر بدون کندانسور، بهترین راه حل برای محافظت دربرابر یخ زدگی و کاهش سروصدا مزایای قرارگرفتن کمپرسورها و اواپراتور در داخل در چیلرهای بدون کندانسور، اواپراتور و کندانسورها باهم و یک جا در داخل قرار گرفته و سیال درمعرض هوای سرد بیرون نیست. اجزای اواپراتور و کمپرسور به خطوط مایع و گاز گرمی که به کندانسور هوایی مستقر در بیرون می رسند، متصل می شوند. این چیدمان که در تصویر نشان داده شده است، استفاده از ضدیخ را کاهش داده و مزایای دیگری نیز دارد. درنتیجه قرار گرفتن کمپرسور و اپراتور در داخل، محافظت دربرابر یخ زدگی بدون طراحی محیطی و نصب خطوط مکش، فراهم می آید.

ادامه مطلب: یخ زدگی و سرو صدا در چیلرهای تراکمی قسمت دوم

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com