راهنمای کاربری

کاربر گرامی استفاده از بخش معرفی و فروش تجهیزات منوط به عضویت و تایید مدیریت سایت می باشد.تمامی استفاده کنندگان از این قسمت باید دارای اطلاعات تماس و آدرس دفتر فروش به صورت دقیق برای مشتریان باشند .

استفاده از دایرکتوری اطلاعات تاسیسات نیازی به عضویت ندارد و شما می توانید کار و فعالیت خود را در سایت معرفی نمائید

 

منوی کاربری
دوشنبه, 04 تیر 1397

در بسياري از مناطق فرآيندهاي معمول اين است كه در زمستان به علت كاهش رطوبت نسبي هوا در اثر گرم كردن هواي خارج ، عمل رطوبت زني انجام شود و در تابستان ضمن سرد كردن هواي مرطوب ، عمل رطوبت گيري نيز انجام شود . البته در حالتهاي مختلف بويژه در صنعت ممكن است نياز باشد فرآيندهاي رطوبت گرفتنحرارت دادن و يا سرد كردن و رطوبت زدن نيز انجام شود . مطالعه منحني رطوبي نيز نشان مي دهد كه در زمستان مقدار رطوبت (بخار آب) در هواي خارج پائين و بنابراين اغلب به فرآيند رطوبت زني نياز است . رطوبت زني و رطوبت گيري بايد با استفاده از سيستم كنترل رطوبت انجام شود . رطوبت زدن هوا به دو روش انجام مي شود :

ادامه مطلب: روشهاي رطوبت زني و رطوبت گيري هوا

((برای استفاده از جدول زیر كافی است مساحت فضای موردنظر را در صورتكسر قرار دهید و حاصل كسر را برابر عدد داخل جدول قرار داده مقدار بدست آمده برای عبارت برابر بارمقدار بار سرمایی برای فضای مورد نظر می باشد.))

به طور مثال بارسرمایی یک آپارتمان به مساحت 1000فوت مربع با بارسرمایی متوسط برابر است با :

1000/TONE=400 .... TONE = 2.5

ادامه مطلب: تخمین بار سرمایی ساختمان بر حسب (BTU/HR)

برای محاسبه ظزفیت كولر گازی پنجره ای و جدا از هم (اسپیلت) از جدول زیر استفاده می شود .

 

نكته : در صورتی كه پنجره های اتاق دارای سایه اندازهای خوبی باشد از مقادیر تعیین شده 10 درصد كاسته می شود و در صورت آفتابگیر بودن به مقادیر جدول 10 درصد اضافه می شود.

نكته : در صورتی كه كولر گازی برای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد باید 4000BTU/HR به ظرفیت های مندرج اضافه نمود.

ادامه مطلب: روش محاسبه ظرفیت کولر گازی

الف) ساختمان هاي تجاري – اداري

1 - در قسمت حسابداري و ساير قسمت هاي مشابه در ادارات عمومي، تعداد نفرات 75ft2 را حداکثر يک نفر در نظر مي گيرند. در دفاتر خصوصي تراکم افراد به يک نفر درft2 200 کاهش مي يابد. در اتاق هاي انتظار، اتاق هاي کنفرانس و اتاق هاي مديران تعداد افراد ممکن است به يک نفر در ft2 20 افزايش پيدا کند.

2 - بار سيستم روشنايي در اين ساختمان ها تقريبا 2 تا5w/ft2 در نظر گرفته مي شود.

3 - هنگامي که بارالکتريکي برابر يا بيشتر از 6w/ft2 باشد، بايد با استفاده از تخليه هوا مقداري از حرارت را از منبع توليد آن دفع کند.4 - مساحت مورد نياز براي تجهيزات الکتريکي و مکانيکي ساختمان هاي اداري حدود 8 تا 10 درصد مساحت ناخالص ساختمان است.

ادامه مطلب: طراحي سيستم تهويه ساختمان

عضویت خبرنامهReceive HTML?

تماس با ما

دفتر تاسیسات شوفاژ پروژه
تلفن : 36071666-051
موبایل : 09155099615

Email : iranhvac2000@gmail.com